Liberečtí junioři jsou krok od semifinále, dvěma góly se blýskl Plos

Hokejisté Liberce ve čtvrtfinále DHL extraligy juniorů zvládli i druhý domácí zápas a v sérii vedou 2:0. I přes herní převahu domácích tentokrát rozhodovalo až prodloužení, ve kterém Karlovy Vary promarnily dvojnásobnou přesilovku a vzápětí inkasovaly z hole Lukáše Plose. Trošku nečekaného tahouna Bílých Tygrů play-off zastihlo ve velké fazóně – po dvou duelech má na kontě čtyři vstřelené branky.

Zatímco v úterý se na první gól čekalo do prostřední části, druhý čtvrtfinálový souboj začal o poznání svižněji. Do vedení poslal Karlovy Vary už v čase 0:34 Lukáš Adámek, který si tváří v tvář brankáři Královi počínal mazácky. Liberec ovšem inkasovaný gól zdravě nabudil a v dalším průběhu třetiny dominoval. Vyrovnání se dočkal paradoxně při vlastním oslabení, když povedenou samostatnou akci zakončil pod břevno Lukáš Plos.

Převaha Bílých Tygrů ještě zesílila v průběhu prostředního dějství. Brankář Dybal držel Energii do 35. minuty, kdy nedosáhl na dorážku Matěje Ledna. Ten přitom do utkání naskakoval z pozice desátého útočníka. „Dvě třetiny jsme tahali za kratší konec,“ věděl kouč Západočechů Václav Eismann.

Liberecký útočník Matěj Leden. Foto: Jan Běhounek/mladez.hcbilitygri.cz

Ve třetím dějství se karlovarští hokejisté zlepšili a v určitých momentech dostávali Liberec pod tlak. Zvýšená aktivita vyústila ve vyrovnání. Krále z levého kruhu propálil ze seniorského hokeje zkušený Jiří Kulich.

V prodloužení se už zdálo, že hosté dokonají obrat. Na trestnou lavici totiž zamířili lídři libereckého bodování Měchura s Nezbedou a Karlovy Vary měly k dispozici dvouminutovou výhodu pět na tři. Využít ji ovšem nedokázaly, stejně jako další navazující přesilovku. Trest se dostavil vzápětí, nad Dybalovu lapačku se znovu trefil Lukáš Plos a postavil soupeře před těžký úkol – otočit sérii na tři vítězství ze stavu 0:2.

„Věděli jsme, že je karlovarský gólman slabší nahoře, tak jsem to tam dvakrát zkusil poslat,“ vyprávěl Plos po zápase s úsměvem. Ještě více si ale cenil toho, jak Severočeši zvládli oslabení. „Ubráněná oslabení nám strašně pomohla, navíc jsme se v jednom sami prosadili. Nechávali jsme se ale zbytečně vylučovat, což by se nemělo stávat,“ upozorňoval.

Spokojený liberecký útočník Lukáš Plos po zápase. Foto: Jan Běhounek/mladez.hcbilitygri.cz

Série se teď stěhuje do lázeňského města, kde bude čtvrtfinále v sobotu od 16:00 pokračovat třetím střetnutím. Zatímco Karlovarští se budou snažit odvrátit konec sezóny, Bílí Tygři mají jiné plány. „Rozhodně tam nechceme přespávat do neděle, pokusíme se sérii ukončit už na první pokus,“ velí sebevědomě Plos. Přispěje dalšími body?